5 kobiet które wpływają na światowe rolnictwo

Nawiązując do niedawnego święta kobiet chciałbym przedstawić pięć kobiet które swoją pasją i pracą wpływają na światowe rolnictwo i dążą do produkcji bezpiecznej żywności na świecie.

Melinda Gates

Współzałożyciel Fundacji Billa i Melindy Gatesów

Melinda i Bill Gates

Fundacja Billa i Melindy Gates zainwestowała ponad 450 milionów dolarów w inicjatywy związane z nauką na kontynencie afrykańskim w ciągu ostatniej dekady. Wkład ten pomógł afrykańskim naukowcom w stworzeniu odpornych na suszę upraw i poszerzeniu wiedzy o ziemi i technologii.

Melinda Gates

Nie sądzę, żeby kobiety, które marzą o zawodach technicznych, musiałyby liczyć na szczęście.

Ertharin Cousin

Wykładowca i były Dyrektor wykonawczy Światowego Programu Żywnościowego

Ertharin Cousin

Ertharin Cousin prowadziła Światowy Program Żywnościowy – oddział pomocy humanitarnej Organizacji Narodów Zjednoczonych zajmująca się głodem i promująca bezpieczeństwa żywności.

Ertharin Cousin

Koniec nierówności płci jest nie tylko słuszną czynnością, ale także mądrą rzeczą. Ponieważ FAO mówi nam, że przyznanie kobietom rolnikom dostępu do potrzebnych im zasobów zmniejszy ilość głodujących ludzi do 150 milionów.

Dr Mary-Dell Chilton

Wykładowca naukowy w Syngenta

Dr Mary-Dell Chilton

Dr Mary-Dell Chilton wywarła rewolucyjny wpływ na naukę roślin jako część zespołu, który wyprodukował pierwszą genetycznie zmodyfikowaną roślinę, pionierską w dziedzinie biotechnologii rolniczej

Dr Mary-Dell Chilton

Zawsze czułam się, jakby nikt nie chciał mnie zatrudnić ani awansować, ponieważ byłem kobietą. Chciałam awansować, bo czułam się najlepsza, więc stałam się najlepszym naukowcem.

Wanjiru Kamau-Rutenberg

Dyrektor w Afrykańskie Kobiety w Rolnictwie, Badaniach i Rozwoju Rolnictwa

Wanjiru Kamau-Rutenberg

Założyciel Wanjiru AWARD, program rozwoju kariery dla najlepszych kobiet naukowców, który pomógł setkom kobiet w Afryce subsaharyjskiej. Znaczna ich część koncentruje się na biotechnologii roślin lub ochronie upraw.

Wanjiru Kamau-Rutenberg

Wierzymy, że agrobiznes może odgrywać kluczową rolę w zwiększaniu skali i promowaniu innowacji w dziedzinie rolnictwa, które mogą pomóc w wypełnieniu luki płci w afrykańskim rolnictwie.

Minette Batters

Przewodnicząca Związku Krajowych Rolników w UK

Minette Batters

Wybrana w zeszłym roku, Minette jest pierwszą kobietą, która kiedykolwiek przewodzi Narodowemu Związkowi Rolników, która ma na celu rozwijać brytyjskie rolnictwo.

Minette Batters

Kobiety zawsze stanowiły trzon większości gospodarstw rolnych i prawdopodobnie nie miały uznania, na jakie zasługują.

Jestem ciekaw waszej opinii na temat kobiet w Polsce, które swoją pracą przyczyniają się na rzecz rozwoju polskiego rolnictwa?


Jeśli nie chcesz, aby ominęły Cię kolejne informacje o zachodzących zmianach w wykazie zarejestrowanych środków ochrony roślin zachęcam do śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter) oraz korzystania z wyszukiwarki środków ochrony roślin Agrofy.pl.