BASF Polska – zmiany w rejestracji środków ochrony roślin

BASF
BASF
BASF | [www.agro.basf.pl]

Prezentujemy nowy cykl poświęcony zmianom w rejestracji środków ochrony roślin w czasie trwania ich ważności zezwolenia.

Dzięki udostępnieniu przez firmę BASF Polska Sp. z o.o. informacji na temat zmian w treści etykiet swoich produktów możemy zaprezentować Państwu niżej wymienione preparaty wraz z krótkim opisem owych zmian.

Pełne i aktualne etykiety stosowania środków ochrony roślin dostępne poprzez wyszukiwarkę środków znajdującą się na stronie Agrofy. Kliknięcie w nazwę środka spowoduje otwarcie nowej karty z możliwością zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat preparatu oraz pobrania aktualnej etykiety stosowania.

Aktualnie domyślnie pobierane są etykiety dla użytkowników profesjonalnych. W przypadku potrzeby zapoznania się z etykietą stosowania dla użytkownika nieprofesjonalnego lub zastosowań małoobszarowych proszę o kontakt na pocztę elektroniczną.

 


Butisan Duo 400 EC

Butisan Duo 400 EC jest środkiem chwastobójczym, w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, stosowany doglebowo lub nalistnie, przeznaczony do zwalczania jednorocznych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w rzepaku ozimym. Środek pobierany jest poprzez korzenie kiełkujących chwastów i niszczy je przed wschodami. Działa również na chwasty do fazy dwóch liści.

Zmiana dotyczy:

 1. Klasyfikacji CLP dla środka ochrony roślin.

Butisan Star 416 SC

Butisan Star 416 SC jest środkiem chwastobójczym, koncentratem w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, stosowanym doglebowo lub nalistnie, przeznaczonym do zwalczania jednorocznych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych w rzepaku ozimym, rzepaku jarym oraz w kapuście głowiastej (białej, czerwonej). Środek pobierany jest poprzez korzenie kiełkujących chwastów i niszczy je przed wschodami. Działa również na chwasty do fazy dwóch liści.

Zmiana dotyczy:

 1. Klasyfikacji CLP dla środka ochrony roślin.

Cabrio Duo 112 EC

Cabrio Duo 112 EC
Cabrio Duo 112 EC | [www.agro.basf.pl]
Cabrio Duo 112 EC jest środkiem grzybobójczym w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu wgłębnym (dimetomorf) oraz lokalnie systemicznym i translaminarnym (piraklostrobina), przeznaczonym do stosowania zapobiegawczego oraz interwencyjnego w ochronie ziemniaka przeciwko zarazie ziemniaka i alternariozie. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

Zmiana dotyczy:

 1. Rozszerzenia zakresu stosowania na warzywa,
 • Ogórek – zwalczanie sprawcy powodującego mączniaka rzekomego
 • Sałata – zwalczanie sprawcy powodującego mączniaka rzekomego
 • Cebula – zwalczanie sprawcy powodującego mączniaka rzekomego
 • Pomidor – zwalczanie sprawcy powodującego zarazę ziemniaka, alternariozę i antraknozę owoców.
 1. Możliwość stosowania środka przez użytkownika nieprofesjonalnego,
 2. Dodanie konfekcjonerów dla użytkownika nieprofesjonalnego,
 3. Klasyfikacji CLP dla środka ochrony roślin,
 4. Nowe rodzaje opakowań.

Caramba 60 SL

Środek grzybobójczy w formie rozpuszczalnego koncentratu do sporządzania roztworu wodnego o działaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego, interwencyjnego oraz wyniszczającego w ochronie pszenicy ozimej, pszenicy jarej i rzepaku ozimego przed chorobami grzybowymi. Środek Caramba 60 SL stosuje się przy użyciu opryskiwacza polowego.

Zmiana dotyczy:

 1. Dodania podmiotu odpowiedzialnego za końcowe pakowanie i etykietowanie produktu.

Cleravis 492,5 SC

Cleravis 492,5 SC to środek chwastobójczy w formie koncentratu zawiesinowego do rozcieńczania wodą stosowany nalistnie przeznaczony do powschodowego zwalczania chwastów dwuliściennych oraz niektórych jednoliściennych w uprawie odmian rzepaku ozimego odpornych na imazamoks. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

Zmiana dotyczy:

 1. Klasyfikacji CLP dla środka ochrony roślin.

Kosynier 420 SC jest środkiem chwastobójczym w formie koncentratu zawiesinowego do rozcieńczania wodą, stosowanym doglebowo lub nalistnie, przeznaczonym do zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych w uprawie buraka cukrowego. Środek pobierany jest głównie przez korzenie chwastów, w mniejszym stopniu przez liście. Najskuteczniej niszczy chwasty od momentu ich skiełkowania do fazy dwóch liści. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

Zmiana dotyczy:

 1. Klasyfikacji CLP dla środka ochrony roślin.

Maraton 375 SC
Maraton 375 SC | [www.agro.basf.pl]
Maraton 375 SC jest środkiem chwastobójczym w formie koncentratu zawiesinowego do rozcieńczania wodą, stosowany nalistnie lub doglebowo, przeznaczony jest do zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych i jednoliściennych w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym i życie.

Zmiana dotyczy:

 1. Klasyfikacji CLP dla środka ochrony roślin.

Orvego 525 SC

Orvego 525 SC
Orvego 525 SC | [www.agro.basf.pl]
Orvego 525 SC jest środkiem grzybobójczym w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, o działaniu wgłębnym i kontaktowym, do stosowania zapobiegawczego oraz interwencyjnego w ochronie pomidora przeciwko zarazie ziemniaka oraz ogórka przed mączniakiem rzekomym. Środek do stosowania przy użyciu opryskiwacza polowego.

Zmiana dotyczy:

 1. Klasyfikacji CLP dla środka ochrony roślin.

REGALIS PLUS 10 WG

Regalis Plus 10 WG jest środkiem z grupy regulatorów wzrostu i rozwoju roślin w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej. Substancja czynna środka hamuje biosyntezę giberelin, co w efekcie powoduje skrócenie jednorocznych przyrostów pędów i ograniczenie wyrastania silnych pędów zwanych „wilkami” w uprawach sadowniczych. Działanie środka przyczynia się do wytworzenia niekorzystnych warunków dla infekcji powodowanych przez sprawcę zarazy ogniowej (Erwinia amylovora). Substancja czynna środka – proheksadion wapnia indukuje m in. systemiczną odporność roślin przeciwko patogenowi. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy sadowniczych.

Zmiana dotyczy:

 1. Rozszerzenie zakresu stosowania o uprawę gruszy.

Rovral Aquaflo 500 SC
Rovral Aquaflo 500 SC | [www.agro.basf.pl]
Rovral Aquaflo 500 SC jest środkiem grzybobójczym w formie koncentratu w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, o działaniu kontaktowym do stosowania zapobiegawczego w ochronie czereśni, wiśni, borówki wysokiej, maliny, truskawki, winorośli, kapusty głowiastej, kapusty pekińskiej, marchwi, pasternaku, cebuli, szalotki, czosnku, brokuła, kalafiora, kapusty brukselki, fasoli szparagowej, groszku zielonego, bobu, bobiku, szparagów, uprawianych w gruncie: pomidora, papryki, bakłażana, pepino, ogórka, cukinii, patisona, sałaty, endywii, roślin ozdobnych oraz drzew i krzewów ozdobnych, uprawianych pod osłonami: pomidora, papryki, bakłażana, pepino, ogórka, cukinii, sałaty, fasoli szparagowej i roślin ozdobnych oraz cebul tulipanów i bulw mieczyków przed chorobami grzybowymi. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych, sadowniczych i ręcznych.

Zmiana dotyczy:

 1. Klasyfikacji CLP dla środka ochrony roślin.

Signum 33 WG

Signum 33 WG jest środkiem grzybobójczym w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w zwalczaniu chorób grzybowych cebuli, kapusty głowiastej, marchwi, pomidora (w gruncie i pod osłonami), truskawki, maliny, wiśni i czarnej porzeczki. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych, sadowniczych i ręcznych.

Zmiana dotyczy:

 1. Klasyfikacji CLP dla środka ochrony roślin,
 2. Wydłużenia okresu przechowywania z 2 do 3 lat.

Stomp 330 EC jest środkiem chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej stosowany doglebowo lub nalistnie, przeznaczonym do zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych i jednoliściennych w uprawie ziemniaka, cebuli oraz kapusty. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

Zmiana dotyczy:

 1. Klasyfikacji CLP dla środka ochrony roślin.