Ile osób korzysta ze strony Agrofy.pl po trzech latach?

Agrofy - Najlepsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce

Agrofy w najbliższym czasie będzie świętować trzy lata istnienia najpopularniejszej wyszukiwarki środków ochrony roślin w Polsce. I za to chcę Wam podziękować, że coraz więcej osób korzysta ze strony Agrofy. Bo tylko dzięki Wam strona ta może funkcjonować i dalej się rozwijać.

Jednak Agrofy po trzech latach to nie tylko wyszukiwarka środków ochrony roślin lecz również blog o tematyce poświęconej ochronie roślin.

Tak to już blisko trzy lata pomagam wam w wygodny i szybki sposób dobrać środki ochrony roślin do ochrony waszych plantacji przed organizmami szkodliwymi.

Zaznaczyć trzeba, że wyszukiwarka środków ochrony roślin Agrofy wywodzi się z wykazu środków prowadzonego przeze mnie na innej stronie już kilka lat wcześniej. Ilość oraz złożoność tematu wyewoluowała do tego co dzisiaj można znaleźć na www.agrofy.pl. Te trzy lata pokazują że ilość zarejestrowanych środków ochrony roślin w Polsce systematycznie rośnie i jest to obecnie ponad 2000 preparatów, z których w większym lub mniejszym stopniu możecie chronić swoje uprawy, a wewnętrzna baza przekroczyła już 2600 pozycji (może kiedyś uzyskacie dostęp do wycofanych etykiet).

Skoro jesteśmy przy liczbach to warto zaznaczyć jak zmienia się polskie rolnictwo i polski rolnik i podejście do komputeryzacji tak przecież konserwatywniej branży rolniczej.

W 2015 roku, aż 9 na 10 użytkowników korzystało z komputerów stacjonarnych, natomiast w 2017 roku z komputerów stacjonarnych korzystało już tylko 2 na 3 użytkowników. Należy się tylko cieszyć, że coraz więcej rolników korzysta z nowych mobilnych technologii.

Agrofy.pl – ruch na stronie w 2015 wg podziału na rodzaj urządzenia
Agrofy.pl – ruch na stronie w 2016 wg podziału na rodzaj urządzenia
Agrofy.pl – ruch na stronie w 2017 wg podziału na rodzaj urządzenia

 

Równie obiecująco wygląda struktura wiekowa i podział ze względu na płeć osób korzystających z Agrofy.pl.

Miło wiedzieć, że płeć piękna to, aż 33,5%, a podobno rolnictwo to męska profesja. Może rolnictwo to i męska profesja, lecz Agrofy.pl odwiedza jedynie 66.5% Panów.

Patrząc na strukturę wiekową wywnioskować można, że zarówno młodzi jak i starsi poszukują środków ochrony roślin w intrenecie, gdyż dla najstarszej grupy 55-64 lata jest to nadal powyżej 10%. Najwięcej bo aż 32,99% osób korzystających z Agrofy.pl to osoby w wieku 25-34 lata, czyli co trzecia osoba.  Natomiast ¾ osób nie przekroczyło 45 roku życia.

Skoro wiemy już kto i jak odwiedza Agrofy.pl to czas sprawdzić ile nas jest?

Najważniejsze, że jest nas każdego roku coraz więcej i przyrost rok do roku oscyluje około 20%.

W 2017 roku stronę Agrofy.pl korzystało 23500 osób, które wygenerowały ponad 48000 odsłon. Pojawia się tutaj pytanie czy jest to dużo, czy mało?

Dziękuję i cieszę się, że aż tylu Was było ale ucieszę jeszcze bardziej jak w tym roku będzie Was jeszcze więcej.

Jak widać na wykresie wyżej każdy kolejny rok przynosi wzrost lecz nie dzieje się to samo z siebie, bo tak naprawdę wymaga dużo pracy. Więc jeśli czytasz ten tekst oraz jesteś zadowolonym bądź zadowoloną użytkowniczką Agrofy.pl poleć stronę swoim znajomym. Wzrost użytkowników z pewnością przełoży się na rozwój i lepszą jakość treści na stronie.


Jeśli nie chcesz, aby ominęły Cię kolejne informacje o zachodzących zmianach w wykazie zarejestrowanych środków ochrony roślin zachęcam do śledzenia nas w mediach społecznościowych ( Facebook, Instagram, Twitter) oraz korzystania z wyszukiwarki środków ochrony roślin Agrofy.pl.