Nowe rejestracje od Innvigo

Innvigo Sp. z o.o.

W ostatnich dniach firma Innvigo uzyskała rejestrację dla siedmiu nowych środków ochrony roślin.
Niestety są to tak naprawdę trzy nowe produkty oparte na trzech sprawdzonych i obecnych na rynku substancjach aktywnych.

Wyszukiwarka środków ochrony roślin Agrofy.pl

Jeśli chcesz wiedzieć jakie środki ochrony roślin pojawiają się w bazie zapraszam do śledzenia profili na Twitter lub Facebook.
Linki na spodzie strony.

Jodusulfuron

Substancja aktywna o działaniu układowym do nalistnego zwalczania chwastów w pszenicy ozimej, pszenżycie ozimym oraz życie ozimym.

Optymalna temperatura działania jodosulfuronu to 11-15 °C, natomiast minimalna stosowania to w zależności od różnych źródeł to 6-10 °C

Furion 100 OD

Ranger 100 OD

Yodo 100 OD

Ditianon

Substancja aktywna o działaniu kontaktowym do stosowania zapobiegawczo w uprawie jabłoni i gruszy przeciwko parchowi jabłoni i gruszy.
Optymalna temperatura działania ditianonu to 12-20 °C. Zabiegu nie wykonywać przed spodziewanym deszczem oraz po wystąpieniu opadów kiedy liście są jeszcze mokre. Podczas wykonywania zabiegu wilgotność względna powietrza powinna wynosić powyżej 60%

Astron 350 SE

Florasulam

Substancja czynna o działaniu stosowana nalistnie i wnikająca przez liście gdzie dalej przemieszcza się do innych organów chwastów. Stosowana do zwalczania chwastów dwuliściennych w uprawie pszenicy ozimej i pszenżyta ozimego.
Optymalna temperatura działania florasulamu to 10-25 °C, natomiast działa już w temperaturze 4-5 °C. Wystąpienie opadów deszczu w ciągu godziny od zabiegu może spowodować brak skuteczności zwalczania chwastów.

Matrican 100 SC

Plonarius 100 SC

Rassel 100 SC


Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa, zamieszczonych w etykiecie.


Jeśli nie chcesz, aby ominęły Cię kolejne informacje o zachodzących zmianach w wykazie zarejestrowanych środków ochrony roślin zachęcam do śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter) oraz korzystania z wyszukiwarki środków ochrony roślin Agrofy.pl.