Nowości w ochronie zbóż od Adama Polska

Adama Polska | źródło: Adama

Ostatnia aktualizacja bazy środków ochrony roślin przyniosła nam dwie nowości od firmy Adama. Oba są zarejestrowane do zwalczania chorób grzybowych w roślinach zbożowych. Są to Zakeo Opti oraz Quern 450 EC.

Posiadają one już dobrze znane na runku substancje aktywne, więc rewolucji w programach ochrony roślin nie zobaczymy, lecz z pewnością uzupełnia już szeroką gamę preparatów ochrony roślin firmy Adama.

Adama Polska | źródło: Adama
Adama Polska | źródło: Adama

Poniżej prezentuję najważniejsze informacje na temat obu preparatów. Natomiast więcej szczegółów znaleźć można korzystając z wyszukiwarki środków ochrony roślin Agrofy.pl.

Quern 450 EC

Quern 450 EC jest środkiem grzybobójczym w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu wgłębnym, do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie zbóż ozimych i jarych przed chorobami grzybowymi. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

Substancje aktywne: Prochloraz

Roślina Grupa Choroby
Pszenica ozima Fungicyd Łamliwość źdźbła zbóż i traw, Mączniak prawdziwy zbóż i traw
Pszenżyto ozime Fungicyd Łamliwość źdźbła zbóż i traw, Mączniak prawdziwy zbóż i traw
Jęczmień ozimy Fungicyd Łamliwość źdźbła zbóż i traw, Mączniak prawdziwy zbóż i traw
Żyto ozime Fungicyd Łamliwość źdźbła zbóż i traw, Mączniak prawdziwy zbóż i traw

Zakeo Opti

Fungicyd, koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą o działaniu kontaktowym i systemicznym, do stosowania zapobiegawczego w zwalczaniu chorób grzybowych. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych.

Substancje aktywne: Chlorotalonil, Azoksystrobina

Roślina Grupa Choroby
Pszenica ozima Fungicyd Brunatna plamistość liści, Fuzarioza kłosów zbóż, Mączniak prawdziwy zbóż i traw, Rdza brunatna pszenicy, Septorioza paskowana liści, Septorioza plew pszenicy
Jęczmień ozimy Fungicyd Mączniak prawdziwy zbóż i traw, Plamistość siatkowa, Rdza karłowa, Rynchosporioza zbóż

Jeśli nie chcesz, aby ominęły Cię kolejne informacje o zachodzących zmianach w wykazie zarejestrowanych środków ochrony roślin zachęcam do śledzenia nas w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter) oraz korzystania z wyszukiwarki środków ochrony roślin Agrofy.pl.