Zmiany w rejestracji środków ochrony roślin firmy BASF Polska Sp. z o.o.

BASF
BASF
BASF | [www.agro.basf.pl]

BASF Polska Sp. z o.o. udostępniła informacje na temat zmian w treści etykiet swoich produktów, więc możemy zaprezentować Państwu niżej wymienione preparaty wraz z krótkim opisem owych zmian.

Pełne i aktualne etykiety stosowania środków ochrony roślin dostępne poprzez wyszukiwarkę środków znajdującą się na stronie Agrofy. Kliknięcie w nazwę środka spowoduje otwarcie nowej karty z możliwością zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat preparatu oraz pobrania aktualnej etykiety stosowania.

Aktualnie domyślnie pobierane są etykiety dla użytkowników profesjonalnych. W przypadku potrzeby zapoznania się z etykietą stosowania dla użytkownika nieprofesjonalnego lub zastosowań małoobszarowych proszę o kontakt na pocztę elektroniczną.


BIATHLON 4D jest środkiem chwastobójczym w postaci granul do sporządzenia zawiesiny wodnej, stosowanym nalistnie, przeznaczonym do powschodowego zwalczania rocznych chwastów dwuliściennych w zbożach ozimych i jarych. Środek przeznaczony jest do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

Zmiana dotyczy:

 1. Zmiana okresu przechowywania z 2 lat na 3 lata.

Środek grzybobójczy, w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej, o działaniu lokalnie układowym i translaminarnym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w zwalczaniu chorób powodowanych przez grzyby w jęczmieniu ozimym, jęczmieniu jarym, pszenicy ozimej, pszenicy jarej, pszenżycie ozimym oraz życie ozimym. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych.

Zmiana dotyczy:

 1. Nowe zezwolenie strefowe na obrót środkiem,
 2. Rejestracja obejmuje:
  – pszenica ozima i jara (brunatna plamistość liści, rdza brunatna, rdza żółta, septorioza paskowana liści),
  – jęczmień ozimy= i jary (rdza jęczmienia, rynchosporioza zbóż, plamistość siatkowa jęczmienia, ogranicza występowanie czynników niepatologicznych powodujących plamistości liści),
  – żyto (rdza brunatna, rynchosporioza zbóż),
  – pszenżyto ozime  (rdza brunatna).

Środek z grupy regulatorów wzrostu i rozwoju roślin w formie koncentratu rozpuszczalnego w wodzie. Stosuje się jako środek zapobiegający wyleganiu pszenicy ozimej i żyta ozimego. Cycocel 750 SL hamuje wzrost, skraca i usztywnia źdźbło. Pod wpływem środka rośliny wykształcają grubsze i szersze blaszki liściowe o ciemnozielonym zabarwieniu. Skrócenie źdźbła nie wpływa ujemnie na wykształcenie ziarna. Zastosowanie środka ułatwia mechaniczny zbiór i zapobiega powstawaniu strat wynikających ze słabo wykształconego ziarna i jego porastania. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnego lub ciągnikowego opryskiwacza polowego.

Zmiana dotyczy:

 1. Nowe zezwolenie strefowe na obrót środkiem,
 2. Rejestracja obejmuje:
  – pszenica ozima,
  – żyto ozime.

Emot jest środkiem grzybobójczym w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, o działaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego oraz interwencyjnego w ochronie rzepaku ozimego przed chorobami grzybowymi. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych.

Zmiana dotyczy:

 1. Nowe zezwolenie na dopuszczenie do obrotu środka ochrony roślin.
 2. Rejestracja obejmuje:
  rzepak ozimy (czerń krzyżowych, szara pleśń, zgnilizna twardzikowych).

Środek owadobójczy w formie mikroemulsji do sporządzania emulsji wodnej o działaniu kontaktowym i żołądkowym przeznaczony do zwalczania szkodników kłującossących i gryzących w roślinach rolniczych. Na roślinie działa powierzchniowo. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych.

Zmiana dotyczy:

 1. Zmiana w zakresie istniejącej klasyfikacji CLP.

Mythos 300 SC to środek grzybobójczy, koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, o działaniu kontaktowym i wgłębnym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w ochronie jabłoni przed parchem i szarą pleśnią, gruszy przed parchem, truskawki przed szarą pleśnią oraz maliny przed szarą pleśnią i przypąkowym zamieraniem pędów maliny. Środek do stosowania przy użyciu opryskiwacza sadowniczego i opryskiwacza polowego.

Zmiana dotyczy:

 1. Zmiana okresu przechowywania z 2 lat na 3 lata.

Primasol jest środkiem grzybobójczym w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, o działaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego oraz interwencyjnego w ochronie rzepaku ozimego przed chorobami grzybowymi. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych.

Zmiana dotyczy:

 1. Nowe zezwolenie na dopuszczenie do obrotu środka ochrony roślin.
 2. Rejestracja obejmuje:
  rzepak ozimy (czerń krzyżowych, szara pleśń, zgnilizna twardzikowych).

Rovral Aquaflo 500 SC
Rovral Aquaflo 500 SC | [www.agro.basf.pl]

Rovral Aquaflo 500 SC jest środkiem grzybobójczym w formie koncentratu w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą, o działaniu kontaktowym do stosowania zapobiegawczego w ochronie czereśni, wiśni, borówki wysokiej, maliny, truskawki, winorośli, kapusty głowiastej, kapusty pekińskiej, marchwi, pasternaku, cebuli, szalotki, czosnku, brokuła, kalafiora, kapusty brukselki, fasoli szparagowej, groszku zielonego, bobu, bobiku, szparagów, uprawianych w gruncie: pomidora, papryki, bakłażana, pepino, ogórka, cukinii, patisona, sałaty, endywii, roślin ozdobnych oraz drzew i krzewów ozdobnych, uprawianych pod osłonami: pomidora, papryki, bakłażana, pepino, ogórka, cukinii, sałaty, fasoli szparagowej i roślin ozdobnych oraz cebul tulipanów i bulw mieczyków przed chorobami grzybowymi. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy polowych, sadowniczych i ręcznych.

Zmiana dotyczy:

 1. Dodanie konfekcjonerów do zastosowania profesjonalnego.

Signum 33 WG jest środkiem grzybobójczym w formie granul do sporządzania zawiesiny wodnej o działaniu systemicznym do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego w zwalczaniu chorób grzybowych cebuli, kapusty głowiastej, marchwi, truskawki, maliny, wiśni, czarnej porzeczki, borówki wysokiej, pasternaku, pietruszki korzeniowej, buraka ćwikłowego, selera korzeniowego, szczypiorku, brokułu, kalafiora, kalarepy, kapusty brukselki, pora, szparagów, szpinaku, kopru, pietruszki naciowej, selera naciowego, rukoli, czereśni, moreli, brzoskwini, śliwy; uprawianych w gruncie: pomidora, rzodkiewki, sałaty i endywii, roślin ozdobnych, mięty pieprzowej, bazylii pospolitej, szałwii lekarskiej, tymianku właściwego, kolendry siewnej, lubczyku ogrodowego, uprawianych pod osłonami: pomidora, rzodkiewki, papryki, bakłażanu, sałaty i endywii roślin ozdobnych, mięty pieprzowej, bazylii pospolitej, szałwii lekarskiej, tymianku właściwego, kolendry siewnej, lubczyku ogrodowego, orzecha włoskiego oraz orzecha laskowego. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu opryskiwaczy samobieżnych i ciągnikowych polowych, sadowniczych oraz opryskiwaczy ręcznych.

Zmiana dotyczy:

 1. Decyzja rozszerzająca zakres stosowania środka ochrony roślin w uprawie
  orzech włoski i orzech laskowy „leszczyna” (alternarioza, szara nekroza orzechów, antraknoza, antraknoza orzecha włoskiego, zamieranie pędów leszczyny, monilioza leszczyny).

Spectrum Plus jest środkiem chwastobójczym w formie koncentratu do sporządzania emulsji wodnej przeznaczonym do przedwschodowego zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych i chwastnicy jednostronnej w kukurydzy. Środek przeznaczony do stosowania przy użyciu samobieżnych lub ciągnikowych opryskiwaczy polowych.

Zmiana dotyczy:

 1. Nowe zezwolenie na dopuszczenie do obrotu środka ochrony roślin.
 2. Rejestracja obejmuje:
  kukurydza (Chwastnica jednostronna, Fiołek polny, Gwiazdnica pospolita, Komosa biała, Przytulia czepna, Rdest powojowy, Rdest ptasi, Rumian polny, Tobołki polne).

STOMP AQUA 455 CS jest środkiem chwastobójczym w formie zawiesiny kapsuł w cieczy przeznaczonej do rozcieńczania wodą, stosowanym doglebowo lub nalistnie, przeznaczonym do zwalczania rocznych chwastów dwuliściennych i jednoliściennych w uprawie truskawki, cebuli, marchwi oraz grochu jadalnego zielonego. Środek do stosowania przy użyciu opryskiwacza polowego.

Zmiana dotyczy:

 1. Zmiana w zakresie istniejącej klasyfikacji CLP.